Šī ir ārstnieciski – profilaktiska zobārstniecības procedūra, kuras laikā ar īpašu instrumentu palīdzību zobakmens un aplikums tiek noņemts no visa mutes dobuma pat visnepieejamākajās vietās. Lai ilgstoši saglabātu mutes veselību.
Kaut arī veselīgas mutes dobuma galvenā atslēga ir regulāra zobu tīrīšana un diegošana, mājās apstākļos ne vienmēr ir iespējams noņemt visu aplikuma uzkrāšanos, tāpēc laika gaitā tā pārvēršas par zobakmeni, kas izraisa periodonta slimību. Regulāri apmeklējot zobu higiēnistu, var novērst smaganu slimības un zobu bojājumus.

Klasiskās procedūras apraksts:

(Procedūras ilgums: līdz 1 stundai)
– Mutes dobuma stāvokļa novērtējums;
– Lai procedūra būtu patīkama un nesāpīga, higiēnists smaganas apstrādā ar anestēzijas želeju;
– Ja pacientam ir liels zobakmens, vispirms to iztīra ar ultraskaņas instrumentu. Tas ir mehānisks instruments, kas noņem zobakmeni smaganu līmenī, izmantojot ultraskaņas vibrāciju;
– Pilnīgai mutes dobuma higiēnai katrs zobs jātīra ar rokas instrumentu, jo tikai tā var piekļūt grūti sasniedzamām vietām.
Procesa laikā zobakmens un aplikums tiek noņemts gan virs smaganas, gan zem smaganas;
– Pēc zobakmens pilnīgas attīrīšanas zobi tiek pulēti, izmantojot AIRflow sistēmu (smilšu strūklu) un speciālu birsti ar pastu; Procedūras beigās zobu higiēnists uzklāj fluora želeju vai laku, lai atjaunotu zobu dabisko aizsardzību;
– Sniedz individuālus ieteikumus mutes dobuma kopšanai.

Pacientiem ieteicams pusstundu pēc mutes higiēnas neēst un nedzert, kā arī procedūras dienā nelietot krāsainus dzērienus (sarkanvīnu, sulas) un skābu pārtiku (citrusaugļus, ābolus).

Rekomendācijas:

Pacientiem ar tendenci uz pastiprinātu zobakmens veidošanos, ar dažādām neizņemamām zobu restaurācijām (tilti, implanti), smēķētāji, diabēta slimnieki, pacienti ar periodonta slimību – ieteicams apmeklēt zobu higiēnistu biežāk nekā reizi gadā.