Kā uzlabot miega kvalitāti un mazināt krākšanu?

Aknes un postaknes rētu ārstēšana ar Fotona lāzeri (Slovēnija)

Jaunākā Fotona lāzera tehnoloģija ļauj sasniegt izcilu terapeitisko un kosmētisko efektu cīņā pret akne un rētām pēc iekaisuma.

Akne vai pūtītes (latīņu – acne)
Akne ir bieži sastopama ādas slimība neliela strutaina ādas audu iekaisuma formā, palielinātas tauku dziedzeru sekrēcijas rezultātā. Parasti tas atrodas uz sejas, muguras un krūtīm. Pūtītes biežāk sastopamas pusaudža gados, bet tās var rasties arī pieaugušajiem.
Akne parādīšanos izraisa tādi faktori kā: hormonālas izmaiņas, kuņģa-zarnu trakta slimības, nepareizs dzīvesveids, stress, samazināta imunitāte, dažāda veida alerģijas, iedzimta nosliece utt.

Akne ārstēšanai jābūt visaptverošai – iekšējo orgānu funkciju, dzīvesveida, uztura normalizēšana un obligāti – dermatologa un estētiskās medicīnas ārsta kopīgai ārstēšanai (lāzerterapija, plazmas terapija, botulīna terapija utt.).

Bieži akne atstāj paliekošas pēdas uz cilvēka ādas – rētu un zemādas sabiezējumu veidā. Akne un postaknes rētas daudziem cilvēkiem ir liela psiholoģiska problēma.
Kosmētika un zāles nevar pilnībā atrisināt visas šīs problēmas.

Jaunākā Fotona lāzera tehnoloģija ļauj sasniegt labu kosmētisko un terapeitisko efektu cīņā pret akne un postaknes rētām. Ārstēšana ar Fotona lāzeru ir fizioloģiska un droša, tā nebojā ādu. Lāzera stars izlīdzina rētas padarot tās gandrīz acīm neredzamas, kā arī izsildot dziļākos slāņus mīkstina zemādas sabiezējumus.

Procedūras apraksts ar Fotona lāzeri ER klīnikā

Akūtā periodā procedūras tiek veiktas, lai mazinātu iekaisumu, un pēc akūtā perioda, lai novērstu iespējamo recidīvu. Pēc lāzera procedūras  rētas tiek izlīdzinātas, un āda kļūst tīra un gluda.
Akūta iekaisuma procesa gadījumā tiek veikts 5-6 procedūru kurss: 3 dienas pēc kārtas, pēc tam pēc 3-4 dienām vēl 2-3 procedūras. Kad parādās pirmās atkārtotas iekaisuma pazīmes, ieteicams pēc iespējas agrāk veikt procedūras, lai novērstu slimības saasināšanos. Turpmāka ārstēšana tiek noteikta individuāli, atkarībā no procesa smaguma un slimības ilguma.

Procedūras laikā lāzera stars, iedarbojoties uz iekaisuma perēkļiem, sasilda audus līdz temperatūrai, kurā iet bojā iekaisumu izraisošās patogēnās baktērijas.

Procedūra ir pilnīgi nesāpīga. Pēc procedūras pakāpeniski izzūd iekaisums, pazūd tūska un apsārtums.
Lāzera ārstēšana noņem vecās ādas šūnas, uzlabo vielmaiņas procesus ādā, aktivizē jaunu kolagēna un elastīna šķiedru sintēzi.
Āda tiek attīrīta no iekaisuma perēkļiem – tā kļūst gluda un tīra.

 

Pigmentācijas noņemšana ar Fotona lāzeru ER klīnikā

Indikācijas:

  • pigmentācija un pigmentētas rētas pēc ilgstošas saules iedarbība
  • vecuma plankumi

Katrs cilvēks agri vai vēlu sastopas ar tādu problēmu, kā pigmentācija. Pigmentācijas parādīšanās uz sejas un ķermeņa ir nepatīkama un sagādā psiholoģisku diskomforta sajūtu.

Pigmentēti plankumi ir pārmērīgas melanīna uzkrāšanās rezultāts, kas iekrāso ādu dzeltenbrūnā krāsā. Visizplatītākie pigmentācijas iemesli – ādas novecošana, pārmērīga atrašanās saulē vai solārija apmeklēšana, grūtniecība, hormonālie traucējumi, vielmaiņas sistēmas izmaiņas, dažādas saslimšanas.

Dažos gadījumos pigmentācijas klātbūtne var apgrūtināt dažādu ādas saslimšanu diagnostiku. Bieži pie ādas audzējiem pigmentācija var būtiski ietekmēt diagnozes noteikšanu.

Lai likvidētu pigmentāciju, bieži tiek izmantota krioterapija, skābju pīlingi, balināšana, fototerapija utt. Šīs metodes bieži nesniedz vēlamo rezultātu.
Līdz šim visefektīvākā tehnoloģija jebkuras etioloģijas, sarežģītības un lieluma pigmentācijas noņemšanai ir pigmenta noņemšana ar lāzeri.

Procedūras apraksts ar Fotona lāzeri ER klīnikā

Pigmentācijas noņemšana ar Fotona lāzeri ir jaunākā lāzera tehnoloģija, kas ir efektīva, ātra, droša un ērta hiperpigmentācijas ārstēšanas metode. Dažu dienu laikā pēc procedūras ar Fotona lāzeri var redzēt rezultātu — ievērojams pigmentācijas plankumu samazinājums vai izzušana.

ER klīnikas speciālisti piedāvās ērtu un drošu ārstēšanu katram pacientam individuāli.

Procedūras būtība

Pigmentācijas  noņemšanas procedūra ar Fotona lāzeri sastāv no lāzera stara iedarbības uz melanīna daļiņām un pigmenta slāņa  iznīcināšanas. Pēc lāzera stara iedarbības veidojas jaunas šūnas, kas sintezē un uzkrāj nepieciešamo pigmenta daudzumu, tāpēc apstrādātās vietas krāsa mainās uz gaišāku. Tā rezultātā veidojas tīra un veselīga āda. Procedūrai nav blakusparādību.
Kurss: 3 vai vairāk procedūras ar 3-4 nedēļu intervālu līdz vēlamajam rezultātam.

Atveseļošanās periods:
Līdz 2 nedēļām. Šajās dienās procedūras vietā ir iespējams neliels pietūkums, kas ilgst 2-3 dienas. 5-7 dienu laikā uz ādas veidojas plāna garoziņa, kas sadzīst bez rētām.

Asinsvadu likvidēšanašana ar Fotona lāzeru ER klīnikā
Indikācijas:
Kuperoze – ādas slimība, kurā uz sejas un / vai kājām parādās paplašinātu asinsvadu tīkli.
Rosaceja – ādas slimība, kuras galvenās pazīmes ir ādas apsārtums un virspusēji paplašinātu asinsvadu, pustulu un citu izsitumu veidošanās uz sejas.
Telangiektazija – mazo ādas asinsvadu paplašināšanās (arteriolu, venulu, kapilāru), kurai nav iekaisuma rakstura, un tā izpaužas zirnekļa vēnās vai tīklos uz sejas, ķermeņa vai kājām.
Izšķir iedzimtas un iegūtas telangiektāzijas.
Hemangiomas – paplašinātu asinsvadu veidojumi ādā uz sejas, ķermeņa vai kājām.
Virspusējo vēnu  paplašināšanās (diametrā līdz 3 mm) vai venozā tīklojuma klātbūtne uz kājām.

Paplašināti asinsvadi uz sejas, ķermeņa vai kājām ir izplatīti un biežāk sastopami sievietēm. Ir daudzi faktori, kas provocē paplašinātu asinsvadu parādīšanos. Tie var būt iekšēji faktori, piemēram: ģenētiskā nosliece, venozās plūsmas traucējumi. Bieži vien asinsvadu tīklojuma parādīšanas vai palielināšanās, īpaši uz kājām, sievietēm notiek grūtniecības laikā. Ārējie faktori arī var ietekmēt asinsvadu patoloģiju izpausmi. Tie ir pārmērīga sauļošanās, karstas ūdens procedūras, solārija apmeklēšana, smēķēšana, ādas apsaldēšana, ilgstoša steroīdu, hormonālo preparātu lietošana, dziļais sejas skābju pīlings utt.

Diemžēl asinsvadu patoloģiju ārstēšana ar kosmētiskām procedūrām  nedod vēlamos rezultātus, un pēc elektrokoagulācijas bieži paliek rētas un parādās hiperpigmentācija.

Mūsdienās vienu no efektīvākajiem veidiem, kā tikt galā ar paplašinātiem ainsvadiem, piedāvā Fotona, kas ir izstrādājusi unikālu tehnoloģiju – asinsvadu noņemšanu ar Fotona lāzeru.

Asinsvadu noņemšanas ar Fotona lāzeru procedūras apraksts ER klīnikā
Asinsvadu noņemšana ar Fotona lāzeru ļauj efektīvi un nesāpīgi likvidēt jebkuras sarežģītības asinsvadus gan uz sejas, ķermeņa, gan uz kājām. Redzamā asinsvada izmērs diametrā var sasniegt 3 mm (tie ir diezgan lieli asinsvadi uz kājām).

Asinsvadu likvidēšanas ar lāzeri procedūras būtība
Asinsvadu likvidēšana ar Fotona lāzeru procedūras būtība ir lāzera stara selektīvā ietekme uz paplašināto asinsvadu sienām, kā rezultātā šo asinsvadu sienas tiek “salīmētas”. Lāzera iedarbība ir tikai uz paplašinātajiem asinsvadiem, apkārtējie audi un veselie asinsvadi netiek traumēti.
Procedūra ir praktiski nesāpīga (tiek izmantota gaisa dzesēšana), pēc procedūras var novērot nelielu ādas apsārtumu, kas izzūd pēc 30-60 minūtēm.

Pēc asinsvadu likvidēšanas ar lāzeri asinsvadi pazūd bez pēdām, savukārt lielākie vispirms maina krāsu uz tumšāku (kas norāda uz pozitīvu rezultātu) un pilnībā izzūd 3-4 nedēļu laikā. Pēc liela diametra asinsvadu ārstēšanas var novērot nelielus dzeltenīgus aplikumus procedūras vietā vai nelielu ādas lobīšanos.
Atveseļošanās periods nav nepieciešams.

Ārsts Jums sniegs rekomendācijas, kas ir jāievēro pēc procedūras.

Fotona lāzera īpašība
Procedūras var veikt jebkurā gada laikā